Vasilij Žbogar evropski prvak

Vasilij Žbogar

Rostock, 27. julij 2013 – Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je še drugič v karieri postal evropski prvak. Potem ko je bil pred desetimi leti v Splitu najboljši v laserju, je tokrat stopil na najvišjo stopničko v razredu finn.

Na odprtem evropskem prvenstvu v razredu finn v nemškem Warnemundeju je bila danes na sporedu še regata za medalje, a je organizatorji zaradi brezveterja niso uspeli izpeljati. Včerajšnji rezultati so tako postali tudi končni. Vasilij, ki je bil kljub nekaj tehničnim težavam v vodstvu od prvega dne prvenstva, je postal evropski prvak razreda finn. S 24 točkami si je prijadral sedem točk prednsti pred drugouvrščenim Britancem Edwardom Wrightom. Drugo mesto je zadel Britanec Ed Wright, tretji pa je bil Novozelandec Andrew Murdoch.

Vasilij je po lanskem srebru na evropskem prvenstvu v italijanskem Scarlinu posegel še stopničko višje in dosegel enega od vrhuncev svoje športne poti po prestopu v razred finn.