Vlada naj bi znižala trošarine. Podražitve goriv ne bo?
Vlada naj bi v sredo na dopisni seji po neuradnih informacijah posegla v trošarine in preprečila dvig cen pogonskih goriv zunaj avtocest in hitrih cest. V prihodnjem 14-dnevnem obdobju, ki se bo začelo v četrtek, bodo cene tako ostale enake.


Trenutne cene pogonskih goriv zunaj avtocest in hitrih cest, ki so v veljavi od 1. avgusta – liter bencina 1,511 evra, liter dizelskega goriva 1,558 evra, liter kurilnega olja pa 1,130 evra –, naj bi, če bo vlada res znižala trošarine, ostale nespremenjene.

Sorodna novica V primeru nespremenjenih trošarin bi se lahko v četrtek precej podražil predvsem dizel
Trenutne cene pogonskih goriv bi sicer morale veljati do vključno ponedeljka, 14. avgusta. Zaradi zaporednih praznikov, ki sta tudi dela prosta dneva
Podobne teme:
- Ni objav