Berlusconi večino imetja, tudi holding Fininvest, razdelil med svojih pet otrok

V Italiji so odpečatili oporoko nekdanjega premierja Silvia Berlusconija, ki je junija letos umrl v 87. letu starosti. Holding Fininvest pričakovano ostaja v rokah družine, ki ji je zapustil tudi večino prihrankov ter številne nepremičnine in umetnine.


Državniški pogreb Berlusconija 14. junija v Milanu. Foto: Reuters
Državniški pogreb Berlusconija 14. junija v Milanu. Foto: Reuters

Milanski notar je Berlusconijevim dedičem oporoko prebral v sredo. Italijanska zakonodaja določa, da imajo pokojnikovi dediči pravico do dedovanja dveh tretjin premoženja v enakih delih, razdelitev preostale tretjine pa lahko pokojnik prosto razdeli z oporoko.

Ameriška revija Forbes ocenjuje, da imajo Berlusconi in družina za okoli 6,8 milijarde dolarjev (6,3 milijarde evrov) premoženja, od tega dve tretjini predstavlja holding Fininvest. Vrednost premoženja, ki ga je Berlusconi zapustil otrokom, naj bi znašala več kot pet milijard evrov, od tega samo delež Fininvesta 3,9 milijarde, navaja italijanska tiskovna agencija Ansa, ki je pridobila vpogled v oporoko.

Pod okriljem Fininvesta sta med drugim italijanska medijska družba Mediaset in največja založniška

Vir novice

Podobne teme:

    Ni objav